Ο Πύρρος Δήμας και ο Βαλέριος Λεωνίδης στο σχολείο μας!

Το σχολείο μας υποδέχθηκε με μεγάλη χαρά δυο εκπληκτικά ελληνόπουλα, που δόξασαν την πατρίδα μας σε όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη μας: Τον Πύρρο Δήμα και το Βαλέριο Λεωνίδη. Οι δυο υπεραθλητές είχαν μια δίωρη συνάντηση με τους μαθητές και τις μαθήτριες των δυο μεγαλύτερων τάξεων, όπου συζητήθηκαν θέματα που αφορούν στον αθλητισμό και τον πρωταθλητισμό, όπως: η οργάνωση του χρόνου ενός μαθητή που θα ήθελε ν' ασχοληθεί με τον αθλητισμό και τον πρωταθλητισμό, η διαφορά ανάμεσα στα δύο, οι κίνδυνοι της υπεράθλησης, το ντόπιγκ, η αξία του να είσαι πρωταθλητής και οι θυσίες που αυτό συνεπάγεται κ.ά. Έκλεψαν πραγματικά τις καρδιές των μικρών παιδιών τόσο με την αγάπη τους προς αυτά όσο και με την ειλικρίνεια και αμεσότητα των απαντήσεών τους! Στη συνάντηση παρευρέθηκαν τόσο ο Προϊστάμενος του 5ου Γραφείου Π.Ε. Δυτ. Θεσσαλονίκης κος Κολωνιάρης Ευάγγελος, όσο και ο Δήμαρχος Σταυρούπολης κος Σερασίδης Σάββας.

.

Πίσω      Αρχική