Χριστουγεννιάτικο Παζάρι, 10-17 Δεκεμβρίου 2010

Στα πλαίσια της οικονομικής προσπάθειας για τη δημιουργία βιβλιοθήκης στο σχολείο μας, αποφασίστηκε να να γίνει ένα χριστουγεννιάτικο παζάρι, με έργα των παιδιών του σχολείου μας. Με τη συγκινητική συμπαράσταση του συλλόγου γονέων, πολλοί από τους οποίους ξόδεψαν πολλά απογεύματα φτιάχνοντας χειροτεχνίες, το παζάρι μας αυτό πραγματοποιήθηκε από τις 10 έως τις 17 Δεκεμβρίου στο χώρο του σχολείου μας, με μεγάλη επιτυχία! Ένα μικρό μέρος των εσόδων διατέθηκε για την  οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου Γονέων, Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Προβλήματα Όρασης και Πρόσθετες Ειδικές Ανάγκες "Αμυμώνη". Παράλληλα, έγιναν και διάφορες μουσικοχορευτικές και θεατρικές εκδηλώσεις, καθώς και δραστηριότητες μαγειρικής, χειροτεχνίας κ.ά. Παράλληλα, στήθηκε και το δενδράκι της εταιρίας Make A Wish Ελλάδας, στολισμένο με αστεράκια όπου είχαν γραφτεί οι ευχές των παιδιών.

Πίσω    Αρχική