Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά στο 7ο!!!!

Δεδομένης της επιτυχίας των περσινών χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων, που έλαβαν χώρα στο χώρο του σχολείου μας, η διεύθυνση, το συμβούλιο των διδασκόντων και το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου γονέων & κηδεμόνων θεωρούν ότι αξίζει και φέτος να επαναληφθεί η προσπάθεια, λόγω της χριστουγεννιάτικης ατμόσφαιρας που τύλιξε το σχολείο μας και των οικονομικών απολαβών που απέφερε αυτό το εγχείρημα.  Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, συνεπώς,  ότι στο χώρο του σχολείου μας θα λειτουργήσει και φέτος χριστουγεννιάτικη αγορά με χειροποίητες κατασκευές των μαθητών & μαθητριών.  Σκοπός της προσπάθειας αυτής είναι η διαμόρφωση του χώρου εισόδου του σχολείου και ο εξοπλισμός της αίθουσας πληροφορικής, καθώς και η οικονομική στήριξη-ενίσχυση μιας ανθρωπιστικής μη κερδοσκοπικής οργάνωσης.

Για το λόγο αυτό ζητάμε εκ νέου τη βοήθεια και τη στήριξή σας.  Προσπαθήστε να συγκεντρώσετε όσο το δυνατό περισσότερα από τα παρακάτω υλικά, τα οποία είναι απαραιτητα για την κατασκευή χριστουγεννιάτικων δημιουργημάτων: διάφορα ρεσώ, άσπαστους ξηρούς καρπούς, κουκουνάρια, κλαδιά έλατου, πεύκου, κληματόβεργες, διακοσμητικές κορδέλες, σπαγκάκια, σχοινάκια, υφάσματα καρώ, ριγέ πουά, τσόχα, χάντρες, πούλιες, κουμπιά, τρέσες, φουντίτσες, παλιά κολιέ ή βραχιόλια, ξυλάκια κανέλας, μικρά χριστουγεννιάτικα στολίδια, πιάτα, ποτήρια, γυάλινα βαζάκια από συσκευασίες τροφίμων, βιβλία, παιχνίδια, παζλ σε καλή κατάσταση που δεν τα χρειάζεστε.

Επίσης, όποιος γονέας κατασκευάζει διάφορα χειροτεχνήματα και έχει τη διάθεση να βοηθήσει στη δημιουργία της σχολικής χριστουγεννιάτικης αγοράς, θα χαρούμε πολύ για τη συνεισφορά του.  Περισσότερες πληροφορίες στο γραφείο της διεύθυνσης του σχολείου (2310 650811) και στη σχολική ιστοσελίδα.

Αφίσα

Πίσω           Αρχική